Katalog usług

Jako firma oferujemy wachlarz usług, które pozwolą zrealizować także nietypowe projekty. Nasz plan działania jest każdorazowo przygotowywana indywidualnie z myślą o konkretnej inwestycji i może wyglądać następująco:

1.

Konsultacje projektowe

Spotkanie lub seria spotkań, na których dowiemy się, jakie są potrzeby Inwestora. Zwykle jest to jedno spotkanie, jednak w niektórych przypadkach konieczna jest seria spotkań przedprojektowych, które pozwolą przygotować przykładowy program inwestycji. W niektórych przypadkach wystarcza wymiana mailowa.

2.

Analiza możliwości inwestycyjnych działki

Zajmujemy się analizami terenu pod planowane inwestycje. Przyglądamy się prawu miejscowemu i innym warunkom charakterystycznym dla potencjalnego terenu inwestycyjnego.

3.

Przygotowanie wniosku o wydanie warunków zabudowy lub o wydanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego

Dla terenów, które nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wymagane jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Zajmujemy się uzyskiwaniem tych dokumentów.

4.

Inwentaryzacja

W przypadku budynków istniejących niezbędna jest dokładna inwentaryzacja obiektu. Musimy mieć pewność, że nasz projekt będzie odpowiadał stanowi faktycznemu, który często dobiega od tego, co znajduje się w archiwalnej dokumentacji projektowej.

Wykonujemy inwentaryzacje w oparciu o:

  • pomiar budynku i poszczególnych pomieszczeń,
  • domiary geodezyjne,
  • skan obiektu 3D,
  • Odkrywki pokazujące na przykład typ stropu budynku jeżeli nie istnieje dokumentacja archiwalna.

5.

Projekt koncepcyjny

Przygotujemy projekt koncepcyjny dla planowanej inwestycji. Jest on wynikiem analiz dotyczących prawa miejscowego, obowiązujących przepisów oraz wytycznych Inwestora.

6.

Formalności

By uzyskać pozwolenie na budowę lub skutecznie zgłosić planowane roboty budowlane, a także w niektórych przypadkach w momencie uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy lub decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, niezbędne jest dopełnienie formalności, które często pochłania więcej czasu niż samo przygotowanie projektu.

7.

Uzyskanie pozwolenia na budowę na podstawie: projektu architektoniczno-budowlanego, projektu zagospodarowania terenu oraz formalności

Jest to dokumentacja, której głównym celem jest zapewnienie zgodności projektu z obowiązującymi przepisami i normami oraz przedłożenie go w urzędzie w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Zakres tego projektu określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

8.

Projekt techniczny

Jest to wymagana przepisami część projektu budowlanego, zawierająca pozostałe branże. Nie jest ona składana do urzędu celem uzyskania pozwolenia na budowę, ale jest niezbędna do rozpoczęcia robót budowlanych. Projekt techniczny wraz z projektem architektoniczno-budowlanym, projektem zagospodarowania terenu oraz formalnościami tworzą razem projekt budowlany, który musi być przekazany kierownikowi budowy przed rozpoczęciem robót. Zakres tego projektu określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

9.

Projekt wykonawczy

Jest to uszczegółowienie projektu budowlanego. Ta dokumentacja nie jest wymagana przepisami, jednak konieczna przy realizacji bardziej skomplikowanych przedsięwzięć. Projekt wykonawczy zawierający skoordynowane rozwiązania projektowe.

Przykładowy zakres projektu wykonawczego: branża architektoniczna, konstrukcyjna, instalacje wodno-kanalizacyjne, wentylacja mechaniczna i klimatyzacja, instalacje elektryczne, instalacje niskoprądowe, BMS, projekt zieleni, projekt drogowy.

Dodatkowo zapewnimy inne opracowania, w zależności od potrzeb, np.: analizę akustyczną.

10.

Nadzór autorski

Na etapie budowy zapewniamy nadzór nad przebiegiem realizacji projektu.